تفاوت Rainbow Six Extraction با شوترهای دیگر از زبان کارگردان بازی

rainbow six quarantine

بازی Rainbow Six Extraction

کارگردان Rainbow Six Extraction می‌گوید این بازی بسیار متفاوت از شوترهای کوآپ دیگر است و بازیکنان اگر در آن به دل دشمنان بزنند، موفقیت خاصی به‌دست نمی‌آورند.

در بازی Rainbow Six Extraction که قبلا با نام Rainbow Six Quarantine شناخته شده گیمرها هدایت سربازانی حرفه‌ای و آموزش‌ دیده را برعهده خواهند گرفت و  باید با گونه‌‌ای فضایی که به زمین حمله کرده‌اند مبارزه کنند. حال ممکن است این موضوع به ذهن برسد که باتوجه‌به اینکه در این بازی گیمرها دربرابر هوش‌ مصنوعی قرار می‌گیرند پس احتمالا می‌توان با خیال راحت‌ به سمت دشمنان هجوم برد و همه را به‌ راحتی کشت. در همین حین پاتریک مته (Patrik Méthé) کارگردان بازی در مصاحبه‌ای گفته که بازیکنان در رینبو سیکس اکسترکشن نمی‌توانند مانند بازی‌های کوآپ و PvE دیگر به دل دشمنان بزنند.

مته می‌گوید یکی از اصول اولیه‌ی Rainbow Six Extraction این است که «استفاده از سلاح‌ برای پیروزی در بازی کافی نیست.» او توضیح داده: «این یعنی برای اینکه در بازی موفق شوید باید بتوانید تهدیدها و فرصت‌ها را به‌ درستی شناسایی کنید با هم‌تیمی‌هایتان ارتباط موثری داشته باشید از گجت‌های درست در زمان درستی استفاده کنید و از همه مهم‌تر تشخیص دهید چه زمانی باید پیشروی کنید و چه زمانی باید از محیط خارج شوید.»

 

Rainbow Six Extraction

 

گیمرهای Rainbow Six Siege پس از پخش تریلر گیم‌پلی Rainbow Six Extraction حتما متوجه شباهت این دو بازی با یکدیگر شده اید. البته با وجود شباهت‌های انکار ناپذیر در مکانیک‌های گیم‌پلی این دو بازی به‌ نظر می‌رسد قابلیت‌های اپراتورهای اکسترکشن با سیژ متفاوت است و در اکسترکشن بازیکنان به‌ جای رو در رو شدن با بازیکنان دیگر باید در محیط‌های بسیار خطرناکی که از انواع‌ و‌ اقسام هیولاهای بیگانه پر شده پیشروی کنند. مته می‌گوید تجربه‌ای که Extraction ارائه خواهد داد با دیگر بازی‌های شوتر کوآپ  بسیار متفاوت میباشد.

مته توضیح می‌دهد: «چند تا بازی جالب و جذاب در این سبک وجود دارند که بازیکنان در هر مچ به‌ راحتی می‌توانند صدها دشمن را بکشند. حال  اگر به بازی ما نگاه کنید که در دنیای رینبو سیکس جریان دارد متوجه خواهید شد که ما باید بازی را طوری طراحی کنیم که بازیکنان در صورت تاکتیکی عمل کردن در آن به پیروزی برسند. اگر بخواهید به دل دشمنان بزنید موفقیت چندانی به‌ دست نخواهید آورد. این موضوع مخصوصا در درجه سختی‌های بالاتر خود را نشان می‌دهد.»

یکی از مواردی که بین Rainbow Six Siege و Rainbow Six Extraction مشترک است وجود مجازات برای کسانی است که پیش از تمام شدن مچ آن را ترک می‌کنند. برای این دست از گیمرها انواع‌ و‌ اقسام مجازات‌ها درنظر گرفته شده است. مجازات‌هایی شامل ثبت نشدن میزان پیشرفت به‌ دست‌آمده در آن مچ بن شدن در بخش مچ‌ میکینگ و حتی از دست دادن اپراتور.

Rainbow Six Extraction قرار است در تاریخ ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) برای پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان، پی سی، گوگل استادیا و آمازون لونا منتشر شود.


خرید بازی Diablo III

برچسب ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
question