Hades اولین بازی ویدیویی برنده جایزه هوگو

Switch Hades Hero

بازی Hades

Hades به اولین بازی ویدیویی تاریخ تبدیل شده است که جایزه‌ی ادبی هوگو اواردز امسال را در بخش بهترین بازی دریافت می‌کند.

طبق جدیدترین اخبار بازی هفتاد و نهمین رویداد سالیانه‌ی Worldcon که به نام DisCon III هم شناخته می‌شود. اخیرا برگزار و در جریان آن برندگان جوایز هوگو (Hugo Awards) اعلام شد و جایزه‌ی بهترین بازی ویدیویی به اثر اکشن و روگ‌لایک Hades تعلق گرفت. نامزد‌های دیگر این بخش بازی‌های Animal Crossing: New Horizons، بیسبال، ریمیک فاینال فانتزی ۷، The Last of Part 2 و Spiritfarer بودند.

 

Hades 2 1

 

Hugo Awards از سال ۱۹۵۳ هر سال بهترین آثار ادبی در سبک علمی-تخیلی و فانتزی را انتخاب کرده و به بهترین آن‌ها جایزه اعطا می‌کند. آثاری که در این مراسم نامزد دریافت جایزه می‌شوند صرفا به کتاب محدود نیستند و در دهه‌های گذشته دیگر حوزه‌های هنری و سرگرمی نیز به دسته‌بندی‌های آن اضافه شدند. گفتنی است که دسته‌ی بهترین رمان گرافیکی در سال ۲۰۰۹ به این مراسم اضافه شد. جالب اینکه دسته‌ی بهترین بازی ویدیویی فقط برای امسال به هوگو اورادز آمده و برگزارکنندگان فعلا تصمیم قطعی نگرفته‌اند که آن را به یکی از دسته‌بندی‌های ثابت مراسم تبدیل کنند.

گرگ کَساوین، کارگردان خلاق از استودیوی Supergiant Games کلیپ کوتاهی منتشر کرده و از برگزارکنندگان هوگو اواردز بابت اهدای این جایزه به Hades قدردانی می‌کند. او می‌گوید امیدوار است که هوگو اواردز در سال‌های بعد نیز همچنان بازی‌های ویدیویی را در مراسم شرکت دهد و آثار فوق‌العاده‌ای را که در این حوزه خلق می‌شوند، به رسمیت بشناسد. کساوین عنوان کرده که بازی‌ها از یک جهت نسبت به سایر دسته‌بندی‌های هنری و سرگرمی متمایز میباشند و  می‌توان با آن‌ها تعامل کرد. او همچنین اشاره می‌کند که استودیوی سوپرجاینت گیمز سعی کرده  عناصر سنتی موجود در ادبیات علمی-تخیلی و فانتزی را با ذات تعاملی بازی‌های ویدیوی پیوند بزند.

 

hades gameplay 1

 

کولِت فوزارد، یکی از روسای DisCon III نیز درخصوص اضافه کردن دسته‌ی بهترین بازی ویدیویی به این مراسم می‌گوید: «خیلی از ما از اوایل سال ۲۰۲۰ بیشتر از آن چیزی که تصویر می‌کردیم وقت خود را صرف تجربه‌ی بازی‌ها کردیم. این جایزه فرصتی برای طرافداران میباشد که از آثار ویدیو گیمی پرمعنی، لذت‌بخش و ممتاز تجلیل کنند.» او اضافه کرده که آن‌ها در حال بررسی این موضوع میباشند که «بهترین بازی ویدیویی» یا «بهترین تجربه‌ی تعاملی» را به یکی از دسته‌بندی‌های دائمی هوگو اواردز تبدیل کنند.

 

Hades screenshots 03

 

Hades از زمان انتشارش تاکنون جوایز زیادی را در محافل ویدیوی گیمی دریافت کرده است از جمله جایزه‌ی بهترین بازی سال از نگاه توسعه‌دهندگان بازی در رویداد GDC و جوایز مختلفی در مراسم بفتا در بخش‌های بهترین بازی، بهترین دستاورد هنری، بهترین طراحی بازی، بهترین روایت داستانی و بهترین بازیگر نقش مکمل برای لوگان کانینگهام.

نظر شما کاربران زومجی درباره‌ی بازی Hades و دریافت جایزه‌ی از مراسم هوگو اواردز چه میباشد .لطفا نظرات خود را در صورت تمایل با ما به اشتراک بگذارید.


خرید اکانت ماینکرافت SEMI FULL ACCESS

برچسب ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
question